Drukowanie i programowanie kart w lokalizacjach oddalonych

Wiele firm przechowuje wrażliwe dane w zabezpieczonych centrach danych. Organizacje takie jak banki, przedsiębiorstwa transportowe czy biura podróży potrzebują czasami wydrukować i zaprogramować karty w lokalnych oddziałach. Jest to prosta operacja w przypadku, gdy zarówno drukarka, jak i baza danych znajdują się w tym samym miejscu. W takim przypadku drukarka jest podłączona do komputera przy użyciu przewodu USB.

Drukowanie i programowanie kart lokalnie

Problem pojawia się, jeżeli do drukowania i kodowania mają być wykorzystane dane przechowywane w centralnej bazie danych, a drukarka znajduje się w odległym oddziale organizacji.

Bezpieczeństwo

Wyzwaniem jest zachowanie bezpieczeństwa danych wysyłanych do drukarki przez sieci komputerowe. Firma Magicard zaimplementowała do swoich drukarek serii 300 oraz 600 mechanizm Single Line Encoding znany również jako Single Wire Encoding.

Drukowanie i programowanie kart w lokalizacjach oddalonych

Dzięki temu możliwe jest bezpieczne przesyłanie pakietów danych z centrum danych, które następnie są rozpakowywane na miejscu i wykorzystywane przez aplikację drukarki. W ten sposób organizacje mogą spełnić wymagania przepisów, takich jak RODO.

Rozwiązanie

Drukarki oraz Magicard 300 Smart SLE pozwalają na kodowanie danych za pomocą USB, Ethernet przy użyciu poleceń PC/SC APDU. Drukarka Magicard 600 Smart SLE dodatkowo posiada możliwość kodowania i drukowania przez sieć WiFi. Drukarki Magicard Smart SLE są dostępne w wersjach z koderami kart stykowych, bezstykowych, magnetycznych i hybrydowych. Aplikacja użytkownika w źródle musi użyć pakietu SDK Magicard do opakowania APDU. Pakiet jest następnie rozpakowywany przez drukarkę i wysyłany do kodera. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą bezpiecznie wykorzystywać przechowywane lokalnie dane do drukowania kart w oddziale. Dzięki temu zostanie zachowana ich poufność i zgodność z przepisami.

Podsumowanie

Aktualnie rozwiązanie to jest dostępne dla integratorów i firm programistycznych. Firmy te dzięki SDK Magicard mogą wdrożyć rozwiązanie SLE w swoich projektach. Producenci oprogramowania do drukowania i kodowania kart planują wdrożyć rozwiązanie SLE w trzecim kwartale 2023. Dzięki temu firmy będą miały możliwość bezpiecznego i zgodnego z przepisami wykorzystywania przechowywanych danych do lokalnego drukowania kart, zapewniając jednocześnie ich poufność.